Diarium

Od listopada 2020 roku pożegnaliśmy wiele ważnych osób... Lista jest za długa... 

więcej »

Równo rok temu, w styczniu 2020 r. odszedł od nas Jan Podosek - opiekun żydowskiej synagogi w Bobowej.

więcej »

To był dla nas i dla Was zapewne trudny rok. Inni niż poprzednie. Większy cieżar naszej działalności przeniósł się do sieci, a wydarzenia odbywały się w kameralnym gronie.

więcej »

W tym roku podsumowania będą inne, ponieważ 2020 rok był odmienny od poprzednich. Nasze działania podzieliliśmy na te przed epidemią oraz już w momencie trwania różnych obostrzeń. Zaczynamy od normalnych czasów. Bez obostrzeń sanitarnych zorganizowaliśmy spotkania z książką. Sztetlowy Cheder to cykl, który cieszy się  i...

więcej »

Byli z nami, śmiali się i płakali. Dziś już są gdzieś indziej. Pamiętamy o nich. 

więcej »

Wspominamy i żegnamy Mateusza. Wierzymy, że kiedyś spotkamy się po drugiej stronie... 

więcej »

W 2019 r. kontynuowaliśmy nasz cykl "Sztetlowy Cheder". Spotkaliśmy się z autorami ciekawych książek.

więcej »

Pomnik w Grybowie, drzewko pamięci i rocznice związane z Holokaustem - tak wyglądała pamięć w Sądeckim Sztetlu w 2019 r.!

więcej »

Edukacja jest dla nas priorytetem. Od 2013 r. aktywnie działamy na polu przywracania pamięci o żydowskich sąsiadach.

więcej »

Dziękujemy Wam za każdy wpłacony grosz, za dobre słowo, uśmiech i pomoc dla potrzebujących. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziecie z nami!

więcej »

W pierwszych dniach listopada wspominamy naszych kochanych przyjaciół i bliskich, którzy od lat związani byli z naszą działalnością. Niestety od minionego listopada wielu z nich już nie ma z nami...

więcej »

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniki się do obchodów rocznicowych w sierpniu!

więcej »

13 czerwca 2019 r. zmarł Władysław Żaroffe, Honorowy Ambasador Sądeckiego Sztetlu. Na cmentarzu, w czasie przemówienia, pożegnał go Łukasz Połomski, dyrektor Sądeckiego Sztetlu.

więcej »

W 2018 r. rozpoczęliśmy nowy cykl wydarzeń poświeconych książkom - Sztetlowy Cheder. W mijającym roku spotkaliśmy się z naprawdę niezwykłymi Autorami i książkami!

więcej »

Pierwszy rok działalności Dariusza Popieli i Jego projektu Ludzie, Nie Liczby to był niezwykły czas. Cieszymy się niezmiernie, że na Sądecczyźnie powstał projekt upamiętniający to, co historia miała zapomnieć...

więcej »

W 2018 roku udowodlniliście, że macie wielkie serca. Nasze akcje charytatywne nas zaskoczyły!

więcej »

Za nami kolejny intenstywny rok na rzecz edukacji o Holokauście i dziejach mniejszości narodowych.

więcej »

W 2018 roku udało nam się zorganizować wiele wydarzeń upamiętniających rocznice związane z dziejami mniejszosci narodowych.

więcej »

W mionionym roku pożegnaliśmy wiele ważnych dla nas osób. Przypominamy ich sylwetki - na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

więcej »

Pod koniec sierpnia odbył się szereg wydarzeń poświęconym Ofiarom Holokaustu. Dziękujemy, że pamiętaliście!

więcej »

Nie ma takich słów jakimi możemy wyrazić wdzieczność Mońkowi Goldfingerowi, że z nami był. Pozostaną nam wspomnienia i testament pamięci jaki nam zostawił.

więcej »

Siedem lat naszej działalności to czas podsumowań. Chcemy Wam pokazać takie fakty, o których nie mieliście pojęcia... Czytajcie!

więcej »

Pamięć to najważniejsze nasze zadanie. Pamiętamy o historii naszego regionu, szczególnie tej, którą starano się wymazać. Dziękujemy, że byliście z nami!

więcej »

W 2017 r. przygotowaliśmy wiele wydarzeń dotyczących dziejów Reformacji w Polsce i w naszym regionie. Dziękujemy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej za otwartość i współpracę.

więcej »

Edukacja jest jednym z filarów naszej działalnośći. Wierzymy, że dzięki niej zmieniamy świat na lepsze!

więcej »

Nie ma nic piękniejszego jak uśmiech drugiego człowieka. Dzięki Wam, w 2017 r. pojawiło się na świecie o kilka uśmiechów więcej - dziękujemy!

więcej »

W minionym roku pożegnaliśmy wielu przyjaciół i współpracowników. Ta lista jest co roku za długa, ale od minionego listopada wyjątkowo długa i bardzo bolesna. Tak ciężko uwierzyć, że wielu z tych osób już nie ma między nami…

więcej »

W 2016 r. zabraliśmy Was w podróż po Łemkowszyczyźnie. Rozpoczętą wówczas "Łemkowsą Drogę" pokochaliśmy i ciężko nam z niej zawrocić...

więcej »

2016 r. był pełen wydarzeń przybliżających nas do drugiego człowieka. Naszą drogą do tego dialogu były spotkania międzyreligijne oraz akcja "Sztetlowy Mikołajek".

więcej »
« poprzednia 1 2 3 następna »