PURIM Meeting Jewish holidays

16.03.2014 o godz. 17.00 w Galerii Dawna Synagoga w Nowym Sączu odbyło się Purim  w ramach cyklu "Spotkania z żydowskimi świętami"

W programie:


"Korzenie święta Purim" - dyskusja Łukasz Połomski, Artur Franczak.

Spektakl "Tajemnica Estery" w wykonaniu Teatru Nomina Rosae w składzie Justyna Stasik, Sławomir Bendykowski, Anna Jurczak, Anna Knybel, Marta Kontny, Krzysztof Krzystanek, Karolina Kowalczyk, Karolina Lisik, Wojciech Michno, Marysia Poręba, Józef Więcławek, Masoud Yeganegi, Krzysztof Żarowski.

Chrześcijaństwo a "Księga Estery" - Ks. Dariusz Chwastek, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Nowym Sączu oraz o. Józef Polak SJ, proboszcz parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu
a także
Warsztaty plastyczne dla dzieci - prowadzenie: Katarzyna Filip
Słodkie specjały purimowe - przygotowanie: Justyna Michalska

Przy okazji Purim zorganizowany został także konkurs z nagrodami

Poniżej plakat przygotowany dla wydarzenia oraz galeria zdjęć. Zapraszamy także na fanpage Fundacji oraz Sądeckiego Sztetla w serwisie Facebook.

Dziękujemy naszym współorganizatorom - panu Arturowi Franczakowi - dyrektorowi Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, Muzeum Okręgowemu w Nowym Sączu, panu Rafałowi Bobrowskiemu i firmie Amax-ksero (Rafał Bobrowski), Hotelowi Beskid i wspaniałym pomocnikom: Katarzynie Filip, Justynie Michalskiej, Krystynie Sylwii Koseckiej i za scenografię Filipowi Przybyłko. Podziękowania także kierujemy do Piotra Droździka - szczególnie za piękne zdjęcie Esery do plakatu i do Basi Szewczyk za prace projektowe. Dziękujemy naszym gościom za tak liczne przybycie - bądźcie z nami także na wszystkich kolejnych wydarzeniach!