JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI O ZAGŁADZIE? - spotkanie on-line

Opowiedzieć niewypowiedziane - jak rozmawiać z dziećmi o Zagładzie? Spotkanie z Batszewą Dagan, Ocalałą z Holokaustu oraz autorkami i ekspertkami tematu, on-site & online, 25 stycznia, wtorek, 18:00
Zapraszamy do udziału w spotkaniu organizowanym przez JCC Krakow i Sądecki Sztetl z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście, w czasie którego zapytamy o to, jak rozmawiać z dziećmi o Zagładzie, jak wprowadzać je w tematykę, która często, nam dorosłym, ukazuje się jako niezwykle traumatyczna i niewyobrażalna, niewytłumaczalna.
 
Dziś szczególnie widzimy potrzebę uwrażliwienia dzieci na krzywdę i niesprawiedliwość. Chcemy uczyć najmłodszych empatii, jednocześnie dbając o ich dobrostan i bezpieczeństwo. Porozmawiamy razem o rekomendacjach na temat nauczania o II wojnie światowej, a także języku, w jakim należy przedstawiać dzieciom trudne emocjonalnie tematy.
 
Naszą gościnią specjalną będzie Batszewa Dagan, Ocalała z Holokaustu, autorka licznych publikacji dla dzieci o Zagładzie. Dołączy do nas przez platformę ZOOM.
 
Spotkanie poprowadzi Artur Franczak (edukator, Lider Dialogu, Sądecki Sztetl), udział wezmą także Renata Piątkowska (autorka książki “Wszystkie moje mamy”) oraz Edyta Danielska (edukatorka, Liderka Dialogu, Sądecki Sztetl).*
 
Wstęp bezpłatny, limit miejsc: 35, prosimy o zapisy do dnia 24 stycznia na zapisy@jcckrakow.org.
Wydarzenie będzie także transmitowane na głównym profilu JCC Krakow na FB: https://www.facebook.com/jcckrakow
 
 
*Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany formatu wydarzenia/jego odwołania ze względu na sytuację epidemiczną.