THE DAY OF JUDAISM IN CATHOLIC CHURCH

Msza św. z muzyką klezmerską: Dzień Judaizmu w Kościele

17 stycznia (niedziela) będziemy obchodzić po raz II w Nowym Sączu Dzień Judaizmu w Kościele. O g. 20.00 zapraszamy na Mszę Św. do kościoła kolejowego, w czasie której będziemy się modlić o pogłębienie dialogi chrześcijańsko – żydowskiego.

Episkopat Polski organizuje już XIX taki dzień w naszym kraju. Mottem tegorocznego dnia są słowa: "Co ty tu robisz, Eliaszu?" (1 Krl 19, 9). 17 stycznia rzymską synagogę odwiedzi także Papież Franciszek. To doskonały moment aby przypomnieć o więziach łączących chrześcijaństwo z judaizmem. W minionym roku, po raz pierwszy modliliśmy się w tym dniu w nowosądeckim kościele Ducha Świętego.

Zapraszamy do kościoła kolejowego na godzinę 20.00 gdzie w czasie Mszy Św. będziemy się modlić o pogłębienie dialogu między chrześcijanami a Żydami. W 2015 roku minęła 50 rocznica podpisania deklaracji soborowej Nostra Aetate, która wyraźnie zmieniła stosunek kościoła do judaizmu, zapoczątkowując dialog międzyreligijny. W czasie niedzielnej Eucharystii usłyszymy muzykę inspirowaną utworami klezmerskimi. Po Mszy Św. zapraszamy do sali widowiskowej na prelekcję poświęconą religijności Żydów nowosądeckich.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/events/796402770489351/

Wydarzenie organizuje Duszpasterstwo Akademickie Strych przy parafii kolejowej oraz Sądecki sztetl.

Zapraszamy!