LENT DIALOGUES IN THE SHTETL

DIALOGI WIELKOPOSTNE W SZTETLU

Rozpoczynay nowy cykl felietonów. W Wielkim Poście będziemy rozważać teksty biblijne. W tym roku skupiamy się wokół Elkezjastesa (Koheleta). 

Co niedzielę w Wielkim Poście będziemy publikować felietony duchownych wielu wyznań. Będą dla nas pisać duchowni chrześcijańscy ale nie tylko. Pojawią się też teksty filozoficzne, teologiczne.

Felietony będą dotyczyły postaci Koheleta - Eklezjasty. Tekst zapisany przez tego mędrca uchodzi za jedną z ksiąg mądrościowych Starego Testamentu. To jedna z najwspanialszych Ksiąg całej Biblii. Kohelet zasłynnął z sentencji dotyczącej marności "Vanitas vanitatum". To słowa bardzo bliskie okresowi, jaki przeżywają chrześcijanie na całym świecie.

Pragniemy aby ten cykl felietonów wpisał się na stałe w nasz program. Mamy nadzieję, że "Dialogi wielkopostne" będą kolejnym etapem do zrozumienia nas wszytskich, Braci w wierze.

Nie będą to rekolekcje ani wielkie kazania. Dla wielu z nas okres przed Wielkanocą jest czasem wyciszenia i przemyśleń. Zachęcamy aby w niedzielne popołudnia znaleźć pięć minut i zatrzymać się z nami przy postaci Eklezjasty.