Aktualności

W sobotę, 24 lutego zapraszamy do Domu Historii. Jesteśmy partnerem w ważnym wydarzeniu przybliżającym historię Nowego Sącza!

więcej »

16 lutego, w piątek, czeka nas niezwykle ważne wydarzenie. Wyróżnienie dla Pana Józefa Jarosza napawa nas dumą!

więcej »

31 stycznia zapraszamy do Hotelu Beskid! Będziemy rozmawiać o ważnym problemie: o smogu w Nowym Sączu.

więcej »

26 i 27 stycznia zapraszamy na wydarzenia związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tego dnia pamiętamy też o więźniach KL Auschiwtz - Birkenau.

więcej »

Publikujemy pierwsze sprawozdanie Dariusza Popieli w sprawie działań nad upamiętnieniem Żydów w Krościenku nad Dunajcem. Przez minione miesiące wydarzyło się bardzo dużo!

więcej »

21 stycznia zapraszamy do Kościoła Kolejowego. Wspólnie będziemy przeżywać IV Sądecki Dzień Judaizmu w Kościele.

więcej »

18 stycznia, w czwartek zapraszamy do podróży 100 lat wstecz, do okresu I wojny światowej.

więcej »

Życzymy Wam aby droga do Waszego Betlejem była prawdziwa, odbyła się w Waszej duszy. Niech przyczyni się do budowania lepszego świata: Chwała na wysokości, a pokój na ziemi!

więcej »

Zapraszamy do wspólnej pomocy dla Pani Julii z Dobrej. Nasz Mikołajek uda się tam tuż przed świętami Bożego Narodzenia!

więcej »

1 grudnia zapraszamy do MCK SOKÓŁ. Gościem naszej Jesiennej Jesziwy będzie tym razem dr Marek Tuszewicki z Instytutu Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

więcej »

30 listopada zapraszamy do kina MCK SOKÓŁ!

więcej »

6 listopada, z okazji 725. rocznicy lokacji Nowego Sącza zapraszamy do Hotelu Beskid na niezwykłą debatę na temat dziejów naszego miasta!

więcej »

Piąty raz zapraszamy do wspólnej pamięci! 1-2 listopada pamiętajmy o opuszczonych gorbach!

więcej »

29 października zapraszamy na jedno z najważniejszych wydrzeń w tym roku! Poniekąd wieńczy ono "Miesiąc Reformacji".

więcej »

28 października zapraszamy na kolejne wydarzenia związane z "Miesiacem Reformacji"!

więcej »

Zapraszamy do Domu Historii 19 października - poznaj historię protestanckiego Sącza!

więcej »
 

W dniach od 19 do 26 X zapraszamy do Nowego Sącza na unikatowy program edukacyjny "Labirynt Historii". Tegoroczna XII edycja pt. "Pomiędzy posłuszeństwem a poszukiwaniem. Z historii religii" zainspirowana została 500-leciem reformacji.

więcej »

Zapraszamy do udziału w kolejnym wydarzeniu związanym z Miesiącem Reformacji! Zaplanujcie sobie z nami 13-14 października!

więcej »

8 października zapraszamy na nasz XVII spacer historyczny. W ramach Miesiąca Reformacji przemierzymy ślady ewangelików w Dąbrówce Niemieckiej.

więcej »

11 października szkoły w naszym mieście mogą brać udział w warsztatach archiwistycznych.

więcej »

W październiku zapraszamy, aby bliżej poznać historię i teraźniejszość wspólnoty sądeckich Ewangelików. To dla nas najważniejszy tegoroczny projekt.

więcej »

Jesienią zachęcamy do odwiedzanie Domu Historii i pozostawienia... sadzonek krzewów i kwiatów!

więcej »

Jesienią 2017 r. zapraszamy na cykl wykładów poświęconych Judaizmowi bibliojnemu. Organziatorem wydarzeń jest Fundacja EUROS - Wiatr ze Wschodu.

więcej »

26 września zapraszamy do Domu Historii!

więcej »

Jesienią wspieramy potrzebujacych - zapraszamy do wspólnej pomocy!

więcej »

Człowiek żyje dotąd, do kiedy się o nim pamięta. Dlatego cieszy nas, że aż tyle osób dotarło na nasze liczne wydarzenia sierpniowe!

więcej »

Odszedł od nas za szybko. Jesteśmy wszyscy wstrząśnięci tą śmiecią. Bez Jerzego Leśniaka Nowy Sącz już nie będzie tym samym miastem.

więcej »

23 sierpnia to najważniejsza data w działalności Sądeckiego Sztetlu. Już po raz 5. będziemy wspólnie pamiętać o pomordowanych sądeckich Żydach. Zapraszamy!

więcej »

19 sierpnia odbędą się centralne uroczystości związane z 75. rocznicą likwidacji gorlickiego getta. W pięknym mieście nad Ropą spotkamy się już 18 sierpnia.

więcej »

Żegnamy dwóch Żydów związnych z Dobrą, cudem ocalałych z egzekucji w 1942 r.  Ich śmierć napełniła nas smutkiem, bowiem wraz z ich szybkim odejściem skończyła się historia mszańskich Żydów.

więcej »