Aktualności

Zapraszamy uczniów i studentów do współpracy z nami. 4 maja o godzinie 17 spotkamy sie w kawiarni Prowincjonalna na ul. Pijarskiej, gdzie opowiemy o szczegółach.

więcej »

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla nauczycieli i osób zainteresowanych prezentujące program "Sądecki sztetl - Młodzi Ambasadorzy Tolerancji" w dn. 16.04.2015 w Hotelu Beskid w Nowym Sączu o godz. 18.00.

więcej »

Z ogromną radością informujemy, że Fundacja Nomina Rosae otrzymała dotację w ramach programu Obywatele dla Demokracji, prowadzonego przez Fundację im. Stefana Batorego we współpracy z Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

więcej »

3 lutego minie pierwsza rocznica śmierci Izaka Goldfingera, ważnej postaci w historii naszego miasta. Zapraszmy aby tego dnia wspominać Izaka razem z nami w Galerii Dawna Synagoga.

więcej »

Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu debatowaliśmy na temat naszej pamięci o Zagładzie Żydów. Dyskusja była częścią wieczoru poetycko - muzycznego.

więcej »

27 stycznia obchodzony jest  jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Inicjatorem wprowadzenia obchodów tego święta na grunt sądecki jest historyk Artur Franczak, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu. W tym roku Fundacja Nomina Rosae...

więcej »

14 stycznia po raz pierwszy w Nowym Sączu będziemy obchodzić Dzień Judaizmu. Tego dnia zapraszamy do kościoła oo. Jezuitów, gdzie o g. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pogłębienia dialogu chrześcijańsko – żydowskiego.

więcej »

14 grudnia zapraszamy do Galerii Dawna Synagoga przy ul. Berka Joselewicza 12 na ostatnie w tym roku spotkanie z żydowskim świętem. Tym razem opowiemy  Państwu o Chanuce.

więcej »

Serdecznie zapraszamy w czwartek 27 listopada na kolejną projekcję filmu "Sądecki sztetl" w reżyserii Barbary Szewczyk. Tym razem spotkamy się w Krakowie w Jewish Comuniity Center przy ul. Miodowej 24.

Po projekcji przewidziana jest dyskusja z twórcami filmu.

Zapraszamy!

więcej »

14 i 16 listopada 2015 odbędzie się druga część "Jesiennej Jesziwy", programu kulturalno-edukacyjnego realizowanego przez Fundację Nomina Rosae i Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Zapraszamy do zapoznania się z programem!

więcej »

W tym roku po raz drugi zapraszamy mieszkańców miasta aby w pierwszych dniach listopada zapalić światło pamięci na starym żydowskim cmentarzu. W dniach, kiedy będziemy wspominać tych którzy już od nas odeszli, nie powinno być w naszym mieście takiego cmentarza na jakim nie palą się znicze.

więcej »
« poprzednia 1 ... 6 7 8 9 10 następna »